Готівку дарувати не можна?
Подарунки — частина нашої культури з найдавніших часів. Навколо них склалося багато традицій, забобонів та упереджень, через які одні подарунки вважаються "правильними", а інші проходять за категорією "ні в якому разі і ніколи". Давайте проаналізуємо ситуацію, коли виникає бажання подарувати гроші, інформує Ukr.Media.
Чому "не можна"?
Основні заборони на гроші в подарунок пов'язані з містикою. Вважається, що дарування грошей може зруйнувати удачу отримувача і підірвати його добробут. Ще один магічний довід — нібито гроші в процесі обігу набирають на себе чужу енергетику і разом з ними на отримувача подарунка може перейти чужа доля. Ще частина потенційних дарувальників боїться, що разом з подарованою готівкою вони втратять своє власне щастя і благополуччя, які підуть разом з грошима.
З іншого боку, багато хто вважає грошові подарунки неприйнятними з психологічних причин. Комусь може здатися, що подарувати гроші — означає спробувати "відкараскатися" від отримувача, мовляв, мені настільки ліньки вивчати твої мрії і плани, вибирати, що тобі може сподобатися, що простіше дати тобі готівку, а там вирішуй, як знаєш. Можуть бути проблеми і з сумою, адже хтось може образитися на те, що подарували мало, а комусь образливою здасться і занадто велика, на його погляд, сума.
Є ще й етикетні "не можна". Так, наприклад, небажано дарувати гроші від молодшого до старшого. Неприпустимо дарувати грошові подарунки не найближчим знайомим. Не рекомендується дарувати гроші на пам'ятні дати (якщо це не ювілей), в сімейні свята і річниці.
Чому "можна"?
Головний аргумент прихильників грошових подарунків — свобода. Вони кажуть, що дарують не самі гроші, а можливість. Вже як розпорядитися отриманими активами найкращим чином отримувач вирішить сам, адже він краще розуміється на своїх потребах.
Шанс не припуститися помилки теж наводять як довід. Припустимо, ваш друг — фанат риболовлі, а ви ні, і розібратися в десятках марок вудилищ, лісок і блешень людині не в темі просто нереально. Краще подарувати гроші, щоб він сам міг вибрати собі найкращий варіант. Або, наприклад, вважається, що неможливо подарувати дамі підходящу сумочку — тільки подарувати їй покупку, а вже вона сама вибере, що їй потрібно. Цілком можливо, що отримувач оцінить таку турботу про свій смак і знання набагато вище, ніж подарунок як такий.
Ще один довід на користь грошового подарунка — практичність. Кришталева ваза молодим дістанеться на довгу пам'ять, але цінніше для них у цій ситуації будуть гроші на підгузки майбутньому поповненню в сім'ї або кошти на хороший холодильник. Цю позицію захищають прихильники корисних подарунків.
Гроші — хороший варіант для групових подарунків. Припустимо, іменинниця хоче новий ноутбук, а ніхто з дарувальників просто не потягне сам по собі таку покупку. Тому краще буде зібрати кошти і подарувати щось велике, цінне і корисне відразу від усіх.
Як дарувати, якщо ви вирішили подарувати гроші
Дарувати чи не дарувати гроші — питання, яке кожен вирішує сам для себе, залежно від ситуації. Але вже якщо рішення прийнято, то обставити це потрібно правильно.
Хтось цінує мінімалізм і готівку в конверті вважає найкращим подарунком, без зайвих вигадок і непотрібних прикрас. Але навіть у цьому випадку прийнято, щоб банкноти в конверті були великого номіналу і свіжі, щоб їх було приємно взяти в руки. На Сході для таких випадків навіть існують спеціальні конверти "щасливого" червоного кольору.
Також не прийнято дарувати парні суми, тому частіше дарують або +1 одиницю зверху, або круглу суму, але з непарною основою, наприклад 300, 500, 700 і т.д. Багато хто дарує золоті та колекційні монети — і гроші, і сувенір, і інвестиція.
Якщо простий конверт не підходить, то в пошуках правильної упаковки для подарунка потрібно підключати фантазію: листівка ручної роботи, красива шкатулка для грошей, букет, повітряна кулька. У комплект, щоб дарувати гроші не просто так, зазвичай додають якесь особисте послання.
Хтось проявить гумор і подарує шматок сталевої труби, куди запаяні гроші — ось як вони важко мені дісталися, тепер давай ти! Хтось надихнеться прикладом з Азії — в Китаї, наприклад, дуже популярні "букети", складені з грошей, де стебла і листя складені із зелених банкнот, а бутони у "троянд" згорнуті з яскраво-рожевих купюр в 100 юанів.
Бувають і хитрі подарунки, щоб обійти табу на дарування грошей. Найпростіший варіант — сертифікати і карти на покупки. Більш складний — "сховати" один подарунок в інший. Наприклад, дарують плюшевого ведмедика, у якого в лапах конверт. Або пляшку вина в дерев'яній коробці, де вільний простір заповнений банкнотами, щоб не розбилося. Так роблять, щоб не гнівити долю, адже формально грошей ніхто не дарує, вони просто опинилися в основному подарунку.