Через які слова, ваше резюме можуть відкласти вбік.
Запросять вас на співбесіду чи ні, багато в чому залежить від супровідного листа, портфоліо та інформації в резюме, інформує Ukr.Media.
Як стверджують HR-фахівці, у резюме найчастіше звертають увагу на дієслова — вони мають бути пов'язані з дією. Це демонструє вашу проактивність, готовність справді працювати на результат. Але не всі дієслова однаково хороші. Експерти радять уникати таких слів:
- Вдалося
- Створено
- Допомогло/допомагав
- Підтримував
Річ у тім, що ці дієслова звучать пасивно: ніби ви були присутні й допомагали в процесі, робили те, що скажуть, а не брали активної участі в ньому й не були ініціатором. Плюс вам пощастило, раз щось вдалося, а десь ще й магія — тільки за допомогою чарівництва можна щось створити.
Фахівці рекомендують використовувати інші слова: розробив, сформував, керував, тренував, навчав, виконав тощо. Тобто, всі ці слова мають чітко відображати, у чому саме було ваше досягнення — адже ви не просто поруч постояли, а зробили свій внесок у спільну справу.
Крім того, резюме має спиратися на факти та конкретні дані — якщо можете навести цифри, статистику, показники, то це буде найкращим аргументом на вашу користь. І ще один момент — уникайте штампів. Офіційні сухі формулювання позбавляють резюме індивідуальності та привабливості, ваша особистість зливається з безликим натовпом інших претендентів.
Те, які формулювання ви використовуєте під час складання резюме, багато що говорить про вашу креативність. Тож це ваш шанс продемонструвати нестандартне мислення ще до співбесіди.